23 czerwca, 2021

Jaki środek na zaburzenia erekcji- suplement diety czy lek?

3 min read

Zaburzenia erekcji są często występującym problemem wśród młodych, jak i tych starszych mężczyzn. Niestety wzrasta odsetek panów, którzy cierpią na regularne kłopoty z erekcją. Co ważne, nawet u mężczyzn, którzy wcześniej nie skarżyli się na problemy z potencją, pojawiają się sporadyczne zaburzenia wzwodu. Co zrobić takiej sytuacji? Sięgnąć lepiej po suplement diety czy od razu wybrać lek na receptę?

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Zaburzenia erekcji mogą wystąpić zarówno u mężczyzn po 50 roku życia, jak i tych po 20 roku życia. Wynikają one z natury organicznej albo psychogennej. Jeśli chodzi o osoby młode, które dopiero zaczynają swoją aktywność w sferze seksualnej, najczęstszym powodem braku erekcji jest strach oraz lęk, przed tym, że nie będą oni w stanie zadowolić swojej partnerki i nie staną na wysokości zadania. U osób powyżej 30 stki i starszych najczęstszym winowajcą braku erekcji są czynniki psychogenne. Można do nich zaliczyć siedzący tryb pracy, przemęczenie czy długotrwały stres. Niekiedy mężczyzna jest sfrustrowany kłopotami zarówno w pracy, jak i w relacjach z partnerką, z tego względu organizm odmawia posłuszeństwa w łóżko. Jest to wówczas sygnał, że organizm jest zbyt przeciążony, aby móc przeprowadzić w sposób prawidłowy proces erekcji.

Przyczyną zaburzeń wzwodu są również papierosy, alkohol czy nieprawidłowa waga. Panowie po 40 stce najczęściej zmagają z potencją o podłożu organicznym, czyli wynikającą z chorób towarzyszących (schorzenia neurologiczne, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze). Niezależnie od przyczyny niemożności uzyskania erekcji, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który wdrąży odpowiednią terapię.

Jak wygląda leczenie zaburzeń erekcji?

Wszystko zależne jest od rodzaju zaburzeń. Dopiero po diagnozie problemu, można dopasować do niego metodę leczenia. Jeśli młody mężczyzna boryka się z tym problemem, przez kłopoty natury psychicznej, nie jest potrzebna terapia farmakologiczna. W większości wypadków wystarczy psychoterapia, zazwyczaj poznawczo-behawioralna, niekiedy lekarz kieruje pacjenta na pracę terapeutyczną w innym kierunku.

W dosyć wielu sytuacjach mężczyźni bez stwierdzonych zaburzeń fizjologicznych dostaną zalecenie, aby przyjmować suplementy diety, które mają na celu wzmocnić potencję. To dobry sposób wspomagający erekcję, który oprócz tego działa korzystnie na cały organizm. Wzmacnia go, przez co możliwe są dłuższe kontakty seksualne, a co za tym idzie, wzrasta jakość seksu. Produkty te dostępne na rynku bazują na naturalnym i całkowicie bezpiecznym składzie. Można w nich znaleźć witaminy i minerały, zawarte w różnych ekstraktach roślinnych.

Co wybrać – suplement diety czy lek?

Suplementy diety pomimo tego, iż działają wspomagająco i są dobrym rozwiązaniem, to jednak okazują się czasem niewystarczające do wyzbycia się przyczyny zaburzenia erekcji. Obejmuje to zwłaszcza mężczyzn, u których zaburzenia erekcji wynikają z przyczyny organicznej, osób w zaawansowanym wieku czy cierpiących na schorzenia przewlekłe. Wtedy wybrany sposób leczenia zależny jest od rodzaju choroby. Jeśli to cukrzyca odpowiada za zaistniały problem, wówczas najważniejsze jest ustabilizowanie tego schorzenia, wtedy objawy ustąpią.

W przypadku przewlekłych chorób stosuje się leki na potencję z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, znanym środkiem jest zwłaszcza sildenafil. Jest to leki uznawany za bezpieczny, jednak warto jego przyjmowanie skonsultować z lekarzem, który wyeliminuje ewentualne przeciwwskazania. Co ważne, inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 nie wolno nigdy przyjmować wraz z nitrami, których stosuje się często na pewne dolegliwości serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *