23 czerwca, 2021

Jak zwiększyć libido u kobiet?

3 min read

Libido jest jednym z nieodłącznych czynników, wpływających na jakość naszego życia seksualnego. Spadek libido u mężczyzn jest dość popularnym problemem, który może wiązać się zarówno z wiekiem jak i z innymi czynnikami psychologicznymi. Wówczas zalecane są różnorodne suplementy diety, których głównym zadaniem jest ponowne rozbudzenie wśród panów pożądania. Okazuje się jednak, że problem ten dotyka także około 40 procent kobiet, bez względu na to, czy są one zamężne czy też nie. Jak zatem skutecznie zwiększyć kobiece libido?

Dlaczego kobiece libido spada?

Organizm kobiety jest niezwykle skomplikowanym mechanizmem, a o spadek libido naprawdę nie jest trudno. Istnieje mnóstwo czynników, które mogą do tego doprowadzić. Zwykle jednak zmiany w kobiecej seksualności powiązane są z czynnikami organicznymi lub psychogennymi. Wówczas w odniesieniu do czynników psychogennych możemy powiedzieć, że do spadku libido przyczyni się zła komunikacja pomiędzy partnerami, ciągły stres, przemęczenie, zbyt krytyczny obraz własnego ciała, zbyt mała ilość snu, względy religijne, monotonia czy rutyna w sypialni. Jednak to nie wszystko, gdyż czynniki organiczne, wzbudzają większe zainteresowanie. Możemy do nich zaliczyć:

  • choroby o podłożu psychologicznym jak np. depresja czy nerwica
  • cukrzycę i nowotwory
  • problem nietrzymania moczu
  • zaburzenia hormonalne jak np. nadczynność i niedoczynność tarczycy, obniżony poziom estrogenów
  • zażywanie leków antydepresyjnych

 

Nie mniej jednak, za najczęstszy powód spadku kobiecego libido, zalicza się problemy w związku, a także łóżkowe niepowodzenia pomiędzy partnerami. Jeśli więc partnerka dusi w sobie żal, urazy, niedopowiedzenia, nierozwiązane kłótnie, a przede wszystkim brak zaufania do partnera, jej pożądanie drastycznie spada. Kolejno, jeśli partnerka nie czerpie satysfakcji z seksu, przez długi czas i nie odczuwa przyjemności, stopniowo opada jej zainteresowanie współżyciem seksualnym, co w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego zaniechania zbliżeń z partnerem.

Jak zwiększyć kobiece libido?

Okazuje się, że o wysoki poziom libido, panie mogą zawalczyć na własną rękę. Duże znaczenie będzie mieć tutaj wygospodarowanie możliwie jak największej ilości czasu na relaks, a także na zwiększenie swojej aktywności fizycznej. Naukowo potwierdzone zostało, że panie które regularnie ćwiczą lub uprawiają sport, mają zwiększone libido. Mogą one również zainteresować się różnorodnymi technikami relaksacyjnymi jak np. joga czy medytacja, a także wygospodarować sobie czas na odwiedzenie gabinetu z masażem.

Dzięki temu uwolnią swój umysł od problemów dnia codziennego, a także pozwoli im się to odprężyć. Kolejnym krokiem, który kobiety mogą podjąć, celem zwiększenia swojego libido, jest zmiana nawyków żywieniowych. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, a przede wszystkim bogata w witaminy i minerały. Doda ona tym samym więcej energii, a także doda sił witalnych, redukując jednocześnie zmęczenie. Badania dowodzą, że zbilansowana i pełnowartościowa dieta, zwiększa wśród pań ochotę na seks. Nie ma co ukrywać, że dbając o jedzone kalorie, dba się także o własne ciało. Dla kobiet, wygląd ciała jest niezwykle istotny. Szczupła sylwetka, na pewno doda paniom więcej pewności siebie, a przede wszystkim będą się one czuły komfortowo podczas zbliżeń z partnerem. Kobiety borykające się z nadwagą, a także otyłością, mają wyraźnie zmniejszone libido. Często skarżą się one na niechęć do aktów seksualnych, a także na kompleksy, wynikające z braku akceptacji własnego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *