23 czerwca, 2021

Erekcja a zapalenie prostaty – jak to dokładnie wygląda?

3 min read

Prostata stanowi męski gruczoł krokowy, który może stanowić przyczynę wielu problemów łóżkowych. Kłopoty z erekcją a zapalenie prostaty – czy mają ze sobą jakiś związek? Oczywiście, że tak, bowiem jest to schorzenie skutkujące zaburzeniami erekcji, albo też słabszym popędem seksualnym. Co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Prostata – czym jest?

Prostata nazywana jest także sterczem albo gruczołem krokowym. Jest niczym innym jak nieparzystym narządem, który razem z innymi tworzy układ płciowy u mężczyzny. Jego najbardziej istotnym zadaniem jest produkcja płynu koniecznego do powstania nasienia. Wydzielina, która pochodzi z prostaty jest bardzo mętna, ma biały kolor i odznacza się zasadowym albo lekko kwaśnym odczynem, jak również zapachem, który przypomina woń spermy. Stercze ma nie tylko kształt, ale również wielkość jadalnych kasztanów.

Czy zapalenie prostaty będzie mieć jakiś wpływ na erekcję?

Pomiędzy prostatą a potencją istnieje mocny związek. Jakie czynniki mogą mieć wpływ na osłabienie erekcji?

  • przerost prostaty – z takim problemem musi mierzyć się co 10 mężczyzna mający ukończone 40 lat, jak również aż 90% panów po 80 roku życia,
  • zapalenie prostaty – zwykle przechodzi w stan trwały, który może trwać wiele miesięcy, lata, a czasami nawet przez całe życie,
  • nowotwory prostaty – w takim przypadku konieczne będzie ich usuwanie, nierzadko z całym krokowym gruczołem, co objawia się niższym libido, jak również naruszeniem struktur odpowiadających za unerwienie prącia.

W wypadku, kiedy mierzymy się z kłopotami z erekcją, mamy możliwość skorzystania z takich specyfików, jak Viagra czy też Kamagra. To bardzo skuteczne specyfiki, które były pomocne już dla wielu tysięcy mężczyzn, dlatego z powodzeniem możemy im zaufać.

Co powinniśmy wiedzieć odnośnie zapalenia prostaty?

Zapalenie prostaty jest schorzeniem, do którego dochodzi zwykle za sprawą zakażenia dodatnimi czy też ujemnymi bakteriami. Ponadto, w posiewach pobieranych od chorych mężczyzn, stwierdzana jest również obecność innego typu ustrojów. Prawda będzie jednakże taka, iż ich role podczas rozwijania się stanu zapalnego nie są jeszcze znane. Specjaliści uważają, iż patogeny mogą dostać się do prostaty przez cewkę moczową podczas praktyk analnych albo oralnych. Niemniej jednak to jeszcze wszystko, bowiem do zapalenia prostaty dochodzi także wówczas, kiedy w drogach rodnych kobiety pojawiają się stale zapalne stany.

Zapalenie prostaty a słaba erekcja – jak to właściwe wygląda?

Jednym z najbardziej istotnych skutków zapalenia prostaty będą niewątpliwie kłopoty z erekcją. Dzieje się tak z uwagi na zaburzenia czynnościowe, psychiczne i fizjologiczne, które mają poważny wpływ na obniżenie popędu seksualnego. Ponadto, naukowe źródła mówią o tym, iż na kłopoty ze snem, stany depresyjne, czy też osłabienie seksualnych funkcji uskarża się ponad 65% osób mierzących się na co dzień z zapaleniem w obrębie prostaty.

Jak powinno przebiegać leczenie zapalenia prostaty, żeby możliwie było poprawienie erekcji?

Najważniejszym działaniem, jeśli mamy do czynienia z problemami z potencją, będzie terapia pierwotnych schorzeń. Idealne rozwiązanie to również podawanie antybiotyków, dzięki którym możliwe jest uzyskanie wielu korzyści, jak również cofnięcie aktualnych symptomów. Specyfikami, na które powinno się zwrócić uwagę na początku będą fluorochinolony. Są to bardzo nowoczesne chemioterapeutyki, za sprawą których mamy bardzo duże szanse na powrót do pełnej sprawności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *