23 czerwca, 2021

Czy czeka na Ciebie impotencja?

4 min read

Przeprowadzono badania naukowe, które potwierdziły, że początek impotencji seksualnej w 85% zależy od stylu życia mężczyzny. Jak wysokie jest ryzyko, że mężczyzna stanie przed impotencją? Oszacowano, że około połowa mężczyzn w wieku powyżej 40 roku życia zmaga się z zaburzeniami wzwodu. Rośnie też liczba młodych ludzi w wieku powyżej 20 i powyżej 30 lat, skarżących się na problemy z potencją. Przyczyn impotencji jest wiele, ale najbardziej decydujący jest styl życia mężczyzny.

Podano główną przyczynę impotencji

Opracowany schemat, który jest w stanie przewidzieć, czy mężczyzna stanie się ofiarą zaburzeń erekcji, czy nie. Aby przeprowadzić obliczenia, konieczne jest podanie informacji o stanie zdrowia, stylu życia i nawykach. Przyjmując za wiarygodne wykonywane obliczenia, to można stwierdzić, że: np. 50 letni mężczyzna chory z powodu nadciśnienia tętniczego, jest zagrożony w 14% ryzykiem wystąpienia impotencji. Odsetek ten jest dwukrotnie większy niż u mężczyzn w tym samym wieku, którzy jednak nie palą i nie mają problemów z nadciśnieniem.

Niepalący mężczyźni chorujący na serce i nadciśnienie tętnicze w wieku 40 lat są zagrożeni impotencją o 8% bardziej niż jego zdrowi rówieśnicy. Mężczyźni z cukrzycą typu 2, problemami z sercem, nadciśnieniem i nałogami nikotynowymi mają problemy w łóżku 8 razy częściej niż ich zdrowi rówieśnicy. Wśród młodych mężczyzn główną przyczyną impotencji są problemy psychologiczne, czyli stres. Trzeba jednak pamiętać, że zaburzenia erekcji można skutecznie leczyć. Z pomocą specjalisty można pozbyć się tego problemu. Jednak znacznie łatwiej jest zapobiec tej dolegliwości, niż leczyć ją później.

Seksuolodzy wymienili mniej znane przyczyny dysfunkcji seksualnych

Lekarze każdego dnia mówią o najczęstszych przyczynach problemów z potencją. Każdy mężczyzna wie, że alkohol, palenie, nadwaga, stres negatywnie wpływają na jego męską potencję. Seksuolodzy powołują się na mniej znane przyczyny dysfunkcji seksualnych. Naukowcy udowodnili, że jedną z nich jest fajka wodna, gdyż zamiłowanie do palenia fajki negatywnie wpływa na mięśnie penisa, co przyczynia się do rozwoju impotencji. Innym powodem jest próchnica. Zapalenie zębów i dziąseł również wpływa na zaburzenia erekcji. Męski hormon płciowy jest wytwarzany przy użyciu tłuszczów, których nie ma w pokarmach roślinnych. Dlatego też brak lub wykluczenie mięsa z diety mężczyzny ma również szkodliwy wpływ na potencję.

Czy czeka na Ciebie impotencja?

Czy mężczyzna może cierpieć na objawy impotencji, nawet o tym nie wiedząc? Eksperci uważają, że jest to możliwe. Potwierdzają to wnioski z nowego badania oparte na ankiecie lekarzy, z których większość nigdy nie rozmawia ze swoimi pacjentami o problemach z potencją. Chociaż nawet najzdrowsi mężczyźni mają kłopoty w łóżku, najważniejsze jest, aby nie mylić przypadkowego niepowodzenia z systematycznymi zaburzeniami erekcji. Czynniki takie jak brak popędu seksualnego, nadużywanie alkoholu lub stres mogą wpływać na potencję, jednak, jeśli zdarza się to zbyt często, należy zachować ostrożność.

Cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca i wysoki poziom cholesterolu przyczyniają się do rozwoju impotencji. Wszelkie choroby związane z pracą naczyń krwionośnych wpływają na ukrwienie narządów płciowych, dlatego cierpiący na nie mężczyźni muszą mieć świadomość zwiększonego ryzyka wystąpienia problemów z erekcją.

Nawet, jeśli mężczyzna nie jest otyły, ale prowadzi siedzący tryb życia, nie jest odporny na problemy z erekcją. Naukowcy doszli do wniosku, że aktywność fizyczna przez 20-30 minut dziennie zmniejsza o połowę ryzyko rozwoju impotencji. Nie należy zapominać nadużywaniu alkoholu czy narkotykach, które uszkadzają naczynia krwionośne i prowadzą do problemów w łóżku. Mężczyźni, którzy pozbywają się tych złych nawyków, mają dużą szansę na poprawę swojego życia seksualnego.

Co pomoże uchronić się przed impotencją?

Wszyscy wiedzą, że zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i utrzymanie prawidłowej wagi mogą zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Nowe badania sugerują, że wszystko to może również pomóc mężczyznom z zaburzeniami erekcji. Jest to więcej niż logiczne, biorąc pod uwagę, że sama impotencja (zaburzenia erekcji) jest czynnikiem ryzyka chorób układu krążenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kilka lat po jej wystąpieniu u mężczyzny mogą wystąpić problemy z układem sercowo-naczyniowym, aż do zawału serca i udaru mózgu.

Naukowcy podkreślają, że czynniki ryzyka prowadzące do zwężenia tętnic serca i zaburzeń erekcji są takie same. Należą do nich siedzący tryb życia, nadwaga, palenie, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i niezdrowa dieta. Liczne analizy medyczne potwierdziły, że, prowadzenie zdrowego stylu życia przez mężczyzn pozwoli im uniknąć impotencji lub przejść skuteczne jej leczenie. Lekarze ostrzegają również, że jeśli mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat borykają się z zaburzeniami erekcji, jest to dobry powód, aby udać się do kardiologa i poddać się badaniu. Mogą mieć problemy z sercem, których jeszcze nie są świadomi.

Ostatnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *