Tagged: sklep z obuwiem na wiosnę

Muzyczna rewolucja, czyli moda na dubstep

Muzyka elektroniczna jest znana na świecie już od bardzo dawna. Każdy z nas zna takie style jak techno, house, elektro, minimal. Fenomen muzyki elektronicznej tkwi w tym, że do jej stworzenia można użyć miliony dźwięków, których nie zagramy na żadnym instrumencie. Z biegiem lat muzyka ewoluuje jak wszystko i powstaje nowa moda, która ściśle współdziała z modą w sektorze odzieżowym. Możliwość komponowania kawałków na komputerze daje możliwość zmiany tempa utworów nakładanie efektów i wiele, wiele innych. Od mniej więcej dwóch lat na Polski rynek muzyczny wkroczył nowy rodzaj muzyki, Dubstep. Jest to muzyka w stu procentach elektroniczna i stanowi jej kwintesencję. W tym stylu muzyki dominuje mocny elektroniczny bas mieszany z piskliwymi sopranami. Tempo muzyki jest wolniejsze niż w techno czy drum and bass ale fenomen tego stylu tkwi w tym, że mimo wolniejszego tempa muzyka dodaje energii. Muzyka ta jest głównie popularna wśród młodzieży, która bardzo szybko adaptuje się do nowej mody. Styl ten wywodzi się z Londynu tak samo jak drum and bass, i podobnie jak dnb jest wykorzystywany przy kręceniu różnego rodzaju reklam. Pojawienie się tego rodzaju muzyki w masowej skali świadczy nie tylko o rozwoju muzyki, jest przejaw zmian kulturowych zachodzących na świecie oraz przykładem, że ludzkość wchodzi w nową erę, a Dubstep przeciera nam powoli oczy abyśmy mogli dostrzec nadchodzące zmiany. Nowe horyzonty, które wyznacza Dubstep na pewno w niedługiej przyszłości zaczną ewoluować aż powstanie kolejny nowy rodzaj elektronicznego brzmienia, przy, którym będą bawić się rzesze zwolenników. Ciekawe, jaki będzie wtedy świat i otaczająca nas rzeczywistość.

Moda to nie wszystko

Obecnie panuje moda na bycie modnym. Nieważne jakie są tego skutki. Wielu ludzi nie zna się na modzie, nie potrafią dobrać do swojej sylwetki odpowiedniego ubrania, nie potrafią podkreślić tego co w sobie mają najlepszego. Nie ubierają się w to w czym dobrze się czują, tylko w to co jest trendy w danym sezonie. Osoby wyglądające dobrze nie koniecznie modnie szanują swoją osobowość na jej podstawie budują swój indywidualny styl, i to oni wyróżniają się z tłumu mimo braku topowych ubrań, dodatków. Obecny sezon modowy jest bogaty, różnorodny, oferuje bardzo dużo w formach, kolorach, dodatkach. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Minusem tego ogromu i teoretycznej możności robienia wszystkiego jest większe pole do przestylizowania, przebrania się. Tej wiosny możemy założyć sportowe spodnie z ekstra eleganckimi szpilkami i skórzaną kurtką. Tendencja i przyzwolenie na łączenie różnych form i stylów w jeden kompletny i spójny strój wydaje się być fajna. Prawda jest jednak inna, wbrew pozorom jest to trudne i naprawdę trzeba mieć to coś, umiejętność, zmysł tworzenia ciekawych kompozycji. Jest to trudne i nie każdy potrafi odnaleźć spójną drogę nie gubiąc się w chaosie dodatków, kolorów. Trzeba pamiętać, że więcej nie zawsze oznacza lepiej. Trzeba wsłuchać się w siebie i przed wyjściem z domu spojrzeć obiektywnie w lusterko. Aby dobrze wyglądać trzeba się dobrze czuć. A minimalizm w tym sezonie też jest trendi więc dla niezorientowanych to dobre rozwiązanie.

Moda okiem laika z dystansem

Dla zwykłej osoby żyjącej obok świata mody nie do pojęcia są wszelkiego rodzaju zachwyty, fascynacje nad nowinkami modowymi. Dla niektórych ludzi wyjście na zakupy jest meczące i często irytujące. Idąc do butiku szukają czegoś konkretnego, co lubią, nie interesują ich topowe ubranka, które w sieciówkach często się powielają. Osoby te nie przeglądają poradników modowych przed zakupami. Są tą grupą klientów, która wchodząc do salonu nie sugeruje się tym co jest pięknie zaprezentowane na wystawie, na manekinach, nie kupuje bluzki w żółtym kolorze bo akurat to jest hit sezonu. Szuka swojego ulubionego burgundu, bo dobrze się w nim czuje i po prostu dobrze w nim wygląda. Klient tego typu nie kupi czegoś tylko dla tego, że jest po prostu modne! Ludzie którzy nie są ślepo zapatrzeni na trendy modowe wiedzą że kupując najpiękniejsze szpilki na świecie, które są akurat hitem sezonu, które wysmuklają nogę i nadają kobiecości zepsują cały efekt stylizacji gdyż do tak wysokich butów potrzebna jest jeszcze umiejętność chodzenia w nich. Odpowiedni chód nadaje elegancji, szyku podkreślając cały strój. Brak tej umiejętności wszystko popsuje, ośmieszy. Dużo lepszym rozwiązaniem zamiast wysokich szpilek będzie zakup pantofli podkreślających piękno i klasę całości. Nie należy ślepo sugerować się trendami w modzie ważne żeby dobrze się czuć a jak się człowiek dobrze czuje to na pewno lepiej wygląda. Nie warto stylizować się na siłe.

Dojrzałość jest w modzie

Pierwsza zmarszczka, a później kolejna i zanim się obejrzymy lata naszej młodości mamy dawno za sobą. Nie powinno nas to jednak za bardzo martwić, gdyż ostatnio zaczął się pewien trend na starość. Nie jest już modne wygładzanie się u chirurgów plastycznych i wyglądanie jak manekin. Coraz częściej możemy oglądać na okładkach światowych magazynów osoby po pięćdziesiątym, a nawet i siedemdziesiątym roku życia. Nie są oni też wygładzani programem do obróbki zdjęć, lecz wyglądają naturalnie i przez to pięknie mimo twarzy pełnej zmarszczek. Niestety w Polsce jeszcze czeka nas wiele nieudanych okładek z gwiazdami, które nagle wyglądają na 30 lat mniej i są zupełnie do siebie nie podobne. Warto dbać o skórę, jednak starość jest czymś nieuniknionym i musimy pokazać, że stać nas na zestarzenie się z godnością. Zabiegi kosmetyczne, które mają za zadanie poprawić stan skóry są jak najbardziej do przyjęcia, natomiast liftingi i cotygodniowe zastrzyki z botoksu są grubą przesadą, które dadzą tylko skutek odwrotny do zamierzonego i będziemy wyglądać sztucznie i zupełnie nieatrakcyjnie. Tak więc cieszmy się młodością, póki ją mamy, a gdy przyjdzie to co nieuniknione zmierzmy się z tym i pokarzmy, że nadal możemy być pełni życia, radzimy sobie doskonale i nie musimy mieć twarzy manekina, że wolimy pokazywać emocje, które tylko na naturalnej twarzy można bez problemu wyczytać.

error: Content is protected !!