Tagged: balsam do włosów

Sukienki na wesele

Wesele jest bardzo wyjątkową okazją, która wymaga od nas kilku tygodni przygotowań, abyśmy wyglądali jak milion dolarów przy całej naszej rodzinie. Wiele kobiet wydaje nawet tysiące złotych, aby tego dnia prezentować się wyjątkowo i pokazać się z jak najlepszej strony dla naszych bliskich. Najważniejszą kwestią dla każdej kobiety jest oczywiście wybranie odpowiedniej sukienki na wesele. Wybór w sklepach jest naprawdę ogromny i ciężko jest nam się zdecydować na jedną, tą najlepszą kreację weselną. Niestety, ale wiele kobiet tak się stara dobrze zaprezentować na wesele, że niestety, ale nie wychodzi to wcale dobrze. Warto więc na początku dokładnie przemyśleć całą koncepcję naszej stylizacji, a dopiero potem szukać idealnej kreacji na to wielkie wydarzenie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że tego dnia to my mamy wyglądać wyjątkowo, a nie nasza sukienka. Jest to niestety bardzo częsty błąd i wiele kobiet wybiera bardzo zdobne i barwne sukienki, które wyglądają przepięknie, ale kompletnie nie pasują do ich figury. 

Jak odpowiednio dobrać sukienki na wesele?

Ślub i wesele to bardzo ważny moment w życiu pary młodej. Jednak dla gości to także spore wydarzenie, szczególnie dla kobiet, które są zaproszone. Najczęstsze pytanie jakie pojawia się przed planowanym weselem to „w co mam się ubrać?”. Nie ma jednej proste odpowiedzi na to pytanie, jednak warto pamiętać aby wybrać ubranie stosowne do okazji. Takie, które będzie pasowało do ciała i które nie będzie wyzywające. W jaki sposób wybrać odpowiednie sukienki na wesele? Przede wszystkim sukienka powinna być dostosowana do figury. Wtedy kobieta będzie czuła się w niej komfortowo i będzie bardzo dobrze wyglądać. Jeżeli kobieta ma figurę gruszki warto wybrać sukienkę z większą, zaznaczoną górą. Jeżeli natomiast figurę klepsydry to sukienka powinna być zaznaczona w talii. Oprócz samego kroju sukienki, warto zastanowić się nad kolorem. Kiedyś zostawiało się w szafie sukienki w kolorze białym, dzisiaj można w nich iść i nikomu nie będzie to przeszkadzało. Bardzo ważny jest także dobór dodatków do sukienki czyli butów i biżuterii.

Moda na second hand

Kiedyś zwykłe lumpeksy i nierzadko wstyd dla odwiedzających je klientów. Dzisiaj moda z drugiej ręki to prestiż i trendy z wybiegów najlepszych projektantów. Kobiety pragną być oryginalne i często ubrania z sieciówek nie oddają charakteru kobiecej zmiennej natury. Bardzo często zauważamy nowe saloniki i drobne sklepiki, które nie wyglądają już jak lumpeksy z dawnych czasów, to nie hale wypełnione ubraniami rzuconymi jedno na drugie. Nastały czasy powrotu do mody retro, co jest odzwierciedleniem sensu dzisiejszych second handów.”Skarby z drugiej ręki” to dzisiaj często wyznacznik mody na całym świecie, niezależnie od statusu ,wieku czy rozmiaru klientki wyszukują własne, oryginalne ubrania. Kiedyś ciucholandy-dzisiaj przytulne miejsca gdzie każda kobieta znajdzie coś dla siebie, często przy tym napije się dobrej kawy i odetchnie od dnia codziennego. W miastach pojawiają się nowe pomysły na second handy połączone właśnie z cichymi, przytulnymi kawiarniami w stylu retro. Moda z drugiej ręki jest dzisiaj w cenie i trendy. Lata świetności „staroci” powracają i nie tylko w stylu mody i ubioru, ale także modne stają się stare meble i sprzęty. Kwitnie import odzieży używanej z zagranicy, na szlakach handlowych najczęściej przoduje Anglia , Niemcy jaki Włochy czy Francja. Ceny są bardzo przystępne o towar dobrej jakości do tego stopnia , że Polskim drobnym przedsiębiorcom opłaca się je sprowadzać z innych krajów. Ten rodzaj działalności nie przeminie puki ludzie chcą wyglądać dobrze i na pewno w niedługim czasie powstanie wiele prestiżowych salonów z odzieżą z drugiej ręki.

Muzyczna rewolucja, czyli moda na dubstep

Muzyka elektroniczna jest znana na świecie już od bardzo dawna. Każdy z nas zna takie style jak techno, house, elektro, minimal. Fenomen muzyki elektronicznej tkwi w tym, że do jej stworzenia można użyć miliony dźwięków, których nie zagramy na żadnym instrumencie. Z biegiem lat muzyka ewoluuje jak wszystko i powstaje nowa moda, która ściśle współdziała z modą w sektorze odzieżowym. Możliwość komponowania kawałków na komputerze daje możliwość zmiany tempa utworów nakładanie efektów i wiele, wiele innych. Od mniej więcej dwóch lat na Polski rynek muzyczny wkroczył nowy rodzaj muzyki, Dubstep. Jest to muzyka w stu procentach elektroniczna i stanowi jej kwintesencję. W tym stylu muzyki dominuje mocny elektroniczny bas mieszany z piskliwymi sopranami. Tempo muzyki jest wolniejsze niż w techno czy drum and bass ale fenomen tego stylu tkwi w tym, że mimo wolniejszego tempa muzyka dodaje energii. Muzyka ta jest głównie popularna wśród młodzieży, która bardzo szybko adaptuje się do nowej mody. Styl ten wywodzi się z Londynu tak samo jak drum and bass, i podobnie jak dnb jest wykorzystywany przy kręceniu różnego rodzaju reklam. Pojawienie się tego rodzaju muzyki w masowej skali świadczy nie tylko o rozwoju muzyki, jest przejaw zmian kulturowych zachodzących na świecie oraz przykładem, że ludzkość wchodzi w nową erę, a Dubstep przeciera nam powoli oczy abyśmy mogli dostrzec nadchodzące zmiany. Nowe horyzonty, które wyznacza Dubstep na pewno w niedługiej przyszłości zaczną ewoluować aż powstanie kolejny nowy rodzaj elektronicznego brzmienia, przy, którym będą bawić się rzesze zwolenników. Ciekawe, jaki będzie wtedy świat i otaczająca nas rzeczywistość.

error: Content is protected !!